Archa.lab v nové sezóně 2016/17

Milí přátelé,
v nové sezóně přicházíme s několika novinkami. Po přestávce způsobené rekonstrukcí zkušebny ve Zlatnické ulici opět otevíráme oblíbené taneční ateliéry pro malé a větší děti. Ateliéry se ponesou v duchu svobodného dětského projevu, založeného na improvizacích a hrách. Lektorky Veronika Kaciánová a Marta Trpišovská vyrostly jako umělkyně a pedagožky na půdě konzervatoře Duncan Centre. Jejich ateliér se bude opírat o základní filosofii této školy, která patří k nejprogresivnějším tanečním učilištím u nás.
Novinku přináší také Divadelní ateliér pro děti – v závěru druhého semestru vznikne malé představení. Pod vedením lektorů Dory a Lukáše Bouzkových si malí divadelníci vyzkouší, jak vzniká představení ve všech jeho složkách. Poslední měsíc ateliéru, v květnu 2017, bude celý probíhat v malém sále Divadla Archa, kde se bude zkoušet a kde také proběhne i premiéra divadelního představení.
Na programu ateliérů Archa.lab zůstává i oblíbené taneční a fyzické divadlo pro všechny věkové kategorie, který vedou členky skupiny VerTeDance. Je určený všem, kdo se nebojí objevovat své skryté pohybové možnosti.
Rezidenční umělci Archa.lab Spielraum Kollektiv (Linda a Mathias Straubovi) přicházejí s novým projektem Relax now! Na základě divadelních výzkumů v Praze, Berlíně a Londýně se zabývají fenoménem spěchu v souvislosti s životem ve velkých městech. Kladou si otázku: Jak působí zrychlování života na pohyb a vzhled našich těl? Světová premiéra proběhla 7. září v Divadle Archa.
Program Archa.školám vzbuzuje velký zájem pedagogů i studentů škol. V širším spektru se nám tak daří vytvářet prostor pro nové spolupracovníky a nové diváky. Archa je otevřena všem od 4 do 100 let!
Těšíme se na vás všechny,
Jana Svobodová, umělecká vedoucí Archa.lab

 

Ateliéry Archa.lab začínají v říjnu 2016:

Divadelní ateliér pro děti

středa: 15.30–17.00
Začínáme: 5. října 2016
Lektoři: Dora a Lukáš Bouzkovi
Cena za 14 lekcí: 2000 Kč
V případě účasti sourozenců: 1. dítě plná cena, 2. dítě 50% sleva, 3. a další děti 75% sleva.

Taneční ateliér pro děti od 4 do 6 let

čtvrtek 14.00–15.00

Taneční ateliér pro děti od 7 do 12 let

čtvrtek 15.15–16.30
hry, improvizace, přirozený pohyb, hudba
Začínáme: 6. října 2016
Cena za 14 lekcí: 2000 Kč
V případě účasti sourozenců: 1. dítě plná cena, 2. dítě 50% sleva, 3. a další děti 75% sleva.
Lektorky: Veronika Kaciánová, Marta Trpišovská

Fyzické a taneční divadlo pro všechny věkové kategorie

úterý: 18.30–20.00
Začínáme: 18. října 2016
Lektorky: Veronika Knytlová, Tereza Ondrová, Andrea Opavská
Cena za 14 lekcí: 2000 Kč