Archa.lab v roce 2017 / leden 2017

Milí přátelé, v novém roce se budeme opět vídat nejen ve Studiu Divadla Archa ve Zlatnické č. 8., ale také v Divadle Archa. Všechny ateliéry Archa.lab nabízejí možnost pokračovat těm, kdo v říjnu začali, ale také možnost zúčastnit se těm, kteří se rozhodli vstoupit do programu Archa.lab po novém roce.

Dětské taneční ateliéry se i v letním semestru ponesou v duchu svobodného projevu, založeného na improvizacích a hrách. Zkušené lektorky Veronika Kacianová a Marta Trpišovská vyrostly jako umělkyně a pedagožky na půdě konzervatoře Duncan Centre. Jejich ateliér se opírá o základní filosofii této školy, která patří k nejprogresivnějším tanečním učilištím u nás.

Velmi oblíbený ateliér Taneční a fyzické divadlo pro všechny věkové kategorie pod vedením Veroniky Knytlové, Terezy Ondrové a Andrey Opavské je určený všem, kdo se nebojí objevovat skryté pohybové možnosti svého těla.

Rezidenční umělci Archa.lab Linda a Mathias Straubovi (Spielraum Kollektiv) představí formou work in progress svůj nový projekt dokumentárního divadla na téma češství a otázky národní identity – Fidlovačka aneb Kdo je My? Všichni budete mít možnost zúčastnit se závěrečné debaty a přispět svým názorem ke konečnému tvaru, který uvedeme v premiéře v polovině března.

Americká režisérka, herečka a aktivistka Jessica Litwak představí principy své práce v rámci divadelního projektu s mladými českými umělci. Tento projekt s názvem Strach a láska / Každé duši patří domov vzniká za podpory velvyslanectví Spojených států amerických a je zaměřen na problematiku imigrace v současné době. S výsledky se můžete seznámit ve velkém sále Divadla Archa, kde se zároveň uskuteční diskuse k tomuto tématu.

V poslední době stále častěji na některém z představení nebo jiné akci Divadla Archa potkáváte mladé lidi, kteří mají v jedné ruce zápisník, v druhé tužku nebo fotoaparát. Jedná se o členy průběžné dílny divadelních kritiků. Vybraní zájemci mají možnost sledovat představení Archy s tím, že se zároveň učí písemně či obrazem reflektovat soudobou divadelní tvorbu. Dílna se setkává s velikým ohlasem a hlavně přináší pro nás, kteří vytváříme program Divadla Archa, zcela čerstvý pohled na naši práci. Otevřený dialog s účastníky programu Archa.lab a se všemi diváky Divadla Archa považujeme za zásadní pro vznik nových uměleckých projektů.

Těšíme se na setkávání s Vámi,
Jana Svobodová