Letní semestr ateliérů startuje 9. února 2016 / 15.1.2016

 

Milí přátelé Archa.lab,
jak to tak bývá, život přináší nejrůznější změny. Změn, které se dotknou programu Archa.lab v novém roce, je hned několik.

První z nich je, že polovina týmu VerTeDance, Veronika Knytlová, čeká miminko. V době, kdy tento program čtete, je malý chlapec nebo děvče už na světě. Je ovšem jasné, že příštích několik měsíců nebude Veronika moci zaručit svou pravidelnou účast na hodinách. Po dlouhém zvažování se skupina VerTeDance rozhodla ateliéry kreativního pohybu I a II neotevírat. Obě lektorky se omlouvají a věří, že od začátku podzimní sezóny bude situace příznivější a oblíbené ateliéry budou moci pokračovat.

Pro děti, které pravidelně mířily do Studia ve Zlatnické, jsme připravili nový ateliér pod vedením Dory a Lukáše Bouzkových, který bude více zaměřený na divadelní tvorbu. Stejně jako ateliér kreativního pohybu je i práce Dory a Lukáše založena na rozvoji individuálních schopností každého účastníka kurzu. Navíc se děti seznámí se základními scénografickými principy, a tak budou mít možnost dále rozvíjet své tvůrčí schopnosti prostřednictvím divadelních a výtvarných prostředků. Divadelní ateliér pro děti od 9 do 15 let

Do opraveného studia ve Zlatnické ulici se vrací ateliér Fyzické a taneční divadlo pro všechny věkové kategorie pod vedením, alespoň jedné členky, VerTeDance a dalších špičkových tanečníků české scény soudobého tance. Jedná se o hodinu a půl studia pohybových principů, které pracují s představivostí a rozvíjejí fyzické možnosti tanečníků bez ohledu na věk a společenské zařazení.

Novinkou letní sezóny budou dvě velké víkendové dílny. Jednou z nich je dílna pro dospělé tanečníky opět pod vedením VerTeDance a špičkových sólových tanečníků. Druhou na téma principů kolektivní tvorby a dokumentárního divadla povedou Jana Svobodová a Philipp Schenker. Během této dílny se účastníci seznámí nejen s principy divadelní kompozice, ale pod vedením profesionálů i se základy světelného, zvukového a video designu. Ve snaze otevřít program Archa.lab také zahraničním zájemcům, bude komunikačním jazykem obou kurzů angličtina. 

Program Archa.lab po dobu své existence vytvořil vazby mezi lidmi, kteří by se jinak pravděpodobně nikdy nesetkali. Ti, kdo začali v tanečních ateliérech jako malé děti, v současné době míří na univerzity. Nejrůznějšími dílnami pro dospělé prošly stovky účastníků. Všichni postupně vytvářejí aktivní síť spolupracovníků a diváků Divadla Archa. Věříme, že se tato síť bude rozrůstat i v novém roce 2016.


T ěšíme se na vás!
Jana Svobodová, umělecká vedoucí
Archa.lab