Prosinec 2019

16. 12.
Po
work in progress
20:00

1144

Tom Jaspers a Lise Grimelund-Kjelsen
English–friendly
VSTUP ZDARMA
Archa.lab
Vstup zdarma.

Work in progress mezinárodního projektu loňských absolventů Letní školy Divadla Archa. Představení, které vznikalo na dálku 1144 kilometrů mezi Oslem a Amsterdamem zkoumá kulturní a jazykové bariéry a možnosti porozumění. Závěrečná prezentace jejich umělecké rezidence Archa.lab. Vstup zdarma.


Projekt 1144 je výzkumem vzdálenosti: 1144 kilometrů mezi Oslem a Amsterdamem znamenají kulturní a jazykové bariéry. Přestože se lidé těmto rozdílům snaží uniknout, stále ještě zůstává vzdálenost osobní  snaha podívat se jeden druhému do očí, skutečně poslouchat, skutečně se dívat. Jak mohou dva lidé překlenout vzdálenost, navázat opravdový vztah, porozumět jeden druhému?

Nizozemec Tom Jaspers van Huijkelom a Lise Andrea Grimelund-Kjelsen z Norska se potkali na Letní škole Divadla Archa 2018. Výzkum k projektu začal mezi Oslem a Amsterdamem, zakončen bude v rámci rezidence Archa.lab v Praze.

Lise je performerkou a producentkou divadla Teater Leikhus v Oslu. Bakalářský titul v oboru drama a divadelní komunikace získala na Metropolitní univerzitě v Oslu. Studovala také oregonskou Linfield College a pražskou DAMU.

Tom po bakalářském studiu oboru herectví na nizozemské divadelní škole ArtEZ pracuje jako herec, režisér, učitel a spisovatel. Zahrál si ve filmu The Conductor Mariy Peterse, v současné době vystupuje v představení Riekse Swarta The Lorentz-formula.

Kredity

Za podpory: I-Portunus

Představení podpořili

17. 12.
Út
talkshow
17:00–18:30

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
17. 12.
Út
talkshow
19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
18. 12.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Vyhnání z mumráje

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
19. 12.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Jasná křeč

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
20. 12.
hudba / literatura
10:00

Poslechnout Franze Vol. 4

Slovák a Burian ml.
Archa školám
20. 12.
hudba / literatura
18:00

Poslechnout Franze Vol. 4

Slovák a Burian ml.
#Studovna
20. 12.
hudba / literatura
21:00

Poslechnout Franze Vol. 4

Slovák a Burian ml.
#Studovna
21. 12.
So
divadlo
17:00

Piškanderdulá. Josefe!

Věra Říčařová a František Vítek
English–friendly
21. 12.
So
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
#Studovna
22. 12.
Ne
divadlo
17:00

Piškanderdulá. Josefe!

Věra Říčařová a František Vítek
English–friendly

Leden 2020

09. 01.
Čt
divadlo
20:00
English–friendly
14. 01.
Út
talkshow
19:30–21:00
15. 01.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Nejzpozdilejší částice

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
16. 01.
Čt
dílna
10:00
Archa.lab
Archa školám
16. 01.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Opuštěný krkolom

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
17. 01.
dílna
10:00

Interaktivní dílna pro pedagogy a lektory: Dokumentární divadlo jako kreativní nástroj výuky

Lektoři: Jana Svobodová, Jaroslav Hrdlička, Jan Burian ml., Pavel Kotlík
Archa školám
20. 01.
Po
hudba / literatura
20:00

Poslechnout Franze Vol. 5

Slovák a Burian ml.
#Studovna
21. 01.
Út
hudba / literatura
10:00
Archa školám
21. 01.
Út
talkshow
19:30–21:00
24. 01.
multimédia / hudba
20:00
English–friendly
26. 01.
Ne
divadlo
20:00

Domov na konci světa

Divadlo Husa na provázku / Anna Davidová
#Studovna
28. 01.
Út
talkshow
19:30–21:00
29. 01.
St
divadlo
20:00

Rusáci?

Jan Burian ml., Jaroslav Hrdlička, Jana Svobodová a kol./ Divadlo Archa
#Studovna
English–friendly
30. 01.
Čt
divadlo
20:00

Rusáci?

Jan Burian ml., Jaroslav Hrdlička, Jana Svobodová a kol./ Divadlo Archa
#Studovna
English–friendly

Únor 2020

04. 02.
Út
talkshow
19:30–21:00
05. 02.
St
debata / přednáška
20:00

Transformace/Deformace

Fila/Stuchlý/Schmarc
06. 02.
Čt
prezentace
15:00
VSTUP ZDARMA
Archa.lab
09. 02.
Ne
hudba
20:00
12. 02.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Hustá teta

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
13. 02.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Neopatrný vyšetřovatel

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
14. 02.
dílna
10:00
Archa.lab
Archa školám
14. 02.
divadlo
20:00
English–friendly
#Studovna
PREMIÉRA
15. 02.
So
hudba
20:00

Efterklang, support: Kristín Anna

uvádí 10:15 Entertainment
English–friendly
18. 02.
Út
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
#Studovna
19. 02.
St
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
#Studovna
21. 02.
festival
17:00

Mouvo 2020

motion design festival
English–friendly
22. 02.
So
festival
10:00

Mouvo 2020

motion design festival
English–friendly
23. 02.
Ne
festival / tanec
18:00

Jan Komárek – Kouzelník Hirošima

FESTIVAL MALÁ INVENTURA
English–friendly
#Studovna
24. 02.
Po
hudba / literatura
20:00

Poslechnout Franze Vol. 6

Slovák a Burian ml.
#Studovna
25. 02.
Út
talkshow
19:30–21:00
27. 02.
Čt
divadlo
20:00

Jan Mocek – Virtual Ritual

FESTIVAL MALÁ INVENTURA
#Studovna
English–friendly
28. 02.
divadlo
20:00

Jan Mocek – Virtual Ritual

FESTIVAL MALÁ INVENTURA
#Studovna
English–friendly

Březen 2020

03. 03.
Út
talkshow
19:30–21:00
04. 03.
St
hudba
19:30

Portico Quartet

Festival Spectaculare 2020
English–friendly
05. 03.
Čt
dílna
10:00–15:00

Blanka Žižka: The Body Knows / Tělo to ví

5. – 8. března / dílna pro profesionální herce, tanečníky a režiséry
English–friendly
Archa.lab
06. 03.
divadlo
20:00

Rimini Protokoll (Stefan Kaegi) / Thomas Melle / Münchner Kammerspiele – Uncanny Valley (Tísnivé údolí)

Uvádějí Pražský divadelní festival německého jazyka a Divadlo Archa
07. 03.
So
divadlo
17:00

Rimini Protokoll (Stefan Kaegi) / Thomas Melle / Münchner Kammerspiele – Uncanny Valley (Tísnivé údolí)

Uvádějí Pražský divadelní festival německého jazyka a Divadlo Archa
#Studovna
07. 03.
So
divadlo
20:00

Rimini Protokoll (Stefan Kaegi) / Thomas Melle / Münchner Kammerspiele – Uncanny Valley (Tísnivé údolí)

Uvádějí Pražský divadelní festival německého jazyka a Divadlo Archa
#Studovna
09. 03.
Po
divadlo
20:00

THOMAS & RUHLLER (NL) – Eiland / Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENO

Zakoupené vstupenky lze vrátit v místě nákupu. Platby za eVstupenky budou automaticky připsány zpět na účet.
11. 03.
St
hudba
20:00
English–friendly
12. 03.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Neopakovatelný vtip – PŘESUNUTO NA 29.10.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
#Studovna
13. 03.
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Milosrdný záchvat – PŘESUNUTO NA 30.10.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
#Studovna
15. 03.
Ne
hudba
20:00
16. 03.
Po
hudba / literatura
20:00

Poslechnout Franze Vol. 7 – PŘESUNUTO NA ZATÍM NEZNÁMÝ TERMÍN

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti. O novém termínu Vás budeme informovat prostřednictvím našeho webu a sociálních sítí.
#Studovna
19. 03.
Čt
hudba
20:00

Andrej Šeban a Petr Nikl – Vyšinu – PŘESUNUTO NA 10.9.2020

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
22. 03.
Ne
performance
16:00–22:00
English–friendly
26. 03.
Čt
divadlo
20:00

Fidlovačka aneb Kdo je My? – ZRUŠENO

Představení bylo zrušeno bez náhrady. Vstupné Vám bude vráceno.
27. 03.
divadlo
10:00

Archa.školám: Fidlovačka aneb Kdo je My? – ZRUŠENO

Vstupné za zakoupené vstupenky vám bude vráceno v plné výši.
30. 03.
Po
divadlo
20:00

Kolektiv Nesladim – Dům bez spánku – PŘESUNUTO NA 14.7.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.

Duben 2020

01. 04.
St
divadlo
20:00

Don Quijote – PŘESUNUTO NA 16. 9.

Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
03. 04.
divadlo
20:00

Gadžové jdou do nebe – PŘESUNUTO NA 18. 9. A 19. 9.

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti. .
pražská premiéra
04. 04.
So
divadlo
20:00

Gadžové jdou do nebe – PŘESUNUTO NA 18. 9. A 19. 9.

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti. .
05. 04.
Ne
hudba
20:00

Jan Burian – Koncert pro první lásku – PŘESUNUTO NA 8.11.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
06. 04.
Po
hudba
20:00
English–friendly
08. 04.
St
hudba
19:30

Oslavy Mezinárodního dne Romů 2020 - Galavečer

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
PŘESUNUTO NA 5.11.2020
09. 04.
Čt
divadlo
20:00

Kolektiv Nesladim – Dům bez spánku – PŘESUNUTO NA 15.7.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
15. 04.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Konec konců – PŘESUNUTO NA 29.11.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
16. 04.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Nešťastný návrat – PŘESUNUTO NA 30.11.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
17. 04.
hudba
20:00

James Blake – ZRUŠENO

pořadatel Fource Entertainment
18. 04.
So
literatura
20:00

EKG – O Lásce a Ohni – PŘESUNUTO NA ŘÍJEN 2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
NOVÝ TERMÍN: 3.10.2020
19. 04.
Ne
literatura
20:00

EKG – O Lásce a Ohni – PŘESUNUTO NA ŘÍJEN 2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
NOVÝ TERMÍN: 4.10.2020
20. 04.
Po
hudba
20:00
English–friendly
22. 04.
St
hudba
20:00

Destroyer – PŘESUNUTO NA 22.1.2021

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
English–friendly
23. 04.
Čt
hudba / literatura
20:00

Eva Turnová a Eturnity – Turnový háj 8 – PŘESUNUTO NA 9.9.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
24. 04.
divadlo
20:00

Rusáci? – ZRUŠENO

Vstupné za zakoupené vstupenky vám bude vráceno v plné výši.
25. 04.
So
divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek – PŘESUNUTO NA PROSINEC 2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
NOVÝ TERMÍN: 19.12.2020, 17.00
26. 04.
Ne
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek – PŘESUNUTO NA PROSINEC 2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
NOVÝ TERMÍN: 20.12.2020, 17.00
27. 04.
Po
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek – PŘESUNUTO NA PROSINEC 2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
NOVÝ TERMÍN: 21.12.2020, 20.00
29. 04.
St
hudba
20:00

Swans - PŘESUNUTO NA 17. 3. 2021

Pořádají Scrape Sound Inc., Silver Rocket a Divadlo Archa

Květen 2020

01. 05.
PODPOŘTE NÁS
20:00

Představení o ničem

Vstupenky na NIC 2020
06. 05.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Ztracený vesmír – PŘESUNUTO NA 18.6.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
#Studovna
07. 05.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Vykotlaný sup – PŘESUNUTO NA 18.6.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
#Studovna
11. 05.
Po
hudba
20:00

Kandace Springs Trio / ZRUŠENO

Pražské jaro 2020
English–friendly
14. 05.
Čt
hudba
20:00
NOVÝ TERMÍN: 13.11.2020, 20.00
15. 05.
hudba
20:00
NOVÝ TERMÍN: 14.11.2020, 20.00
18. 05.
Po
divadlo
20:00

Rusáci? – ZRUŠENO

Vstupné za zakoupené vstupenky vám bude vráceno v plné výši.
22. 05.
divadlo
20:00

Kolektiv Nesladim – Dům bez spánku – PŘESUNUTO NA 15.7.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
26. 05.
Út
talkshow
19:30

Veřejné natáčení Show Jana Krause 2020

OMEZENÁ KAPACITA – REGISTRACE PŘEDEM NUTNÁ
27. 05.
St
divadlo / hudba
20:00

Tros Sketos – PŘESUNUTO NA 28.11.2020

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.

Červen 2020

02. 06.
Út
talkshow
19:30

Veřejné natáčení Show Jana Krause 2020

OMEZENÁ KAPACITA – REGISTRACE PŘEDEM NUTNÁ
03. 06.
St
divadlo
20:00
English–friendly
04. 06.
Čt
multimédia / divadlo
20:00
English–friendly
#Studovna
05. 06.
multimédia / divadlo
10:00
Archa školám
11. 06.
Čt
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
#Studovna
12. 06.
divadlo
10:00

Petr Nikl - Žlutá tma

barevný melodram
#Studovna
Archa školám
13. 06.
So
laser - performance
20:00
#Studovna
17. 06.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Gejzír marnosti

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
18. 06.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Vykladači egyptských hlodů

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
20. 06.
So
hudba
15:00–23:00

Červenec 2020

14. 07.
Út
divadlo
20:00
PREMIÉRA – PŘESUNUTO Z 30.3.2020
15. 07.
St
divadlo
20:00
PŘESUNUTO Z 9.4. A 22.5.2020
16. 07.
Čt
hudba
20:00

Tindersticks – PŘESUNUTO NA 15.7. 2021

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
English–friendly
16. 07.
Čt
hudba
20:00
English–friendly
17. 07.
literatura
18:00–19:00

Lásko pozdravena buď

Jan Slovák čte verše o lásce
VSTUP ZDARMA
Koná se v kavárně Plavky
20. 07.
Po
hudba
20:00
21. 07.
Út
literatura
18:00–19:00

Lásko pozdravena buď

Jan Slovák čte verše o lásce
VSTUP ZDARMA
Koná se v kavárně Plavky
23. 07.
Čt
hudba
19:00
English–friendly
24. 07.
hudba
18:00–02:00

Mr. Wombat na vlnách poťákového moře

feat. Avokaduo, Branko´s Bridge, Grottup, DJ Šaty s vlečkou
27. 07.
Po
divadlo
20:00

Divadlo Vizita - Tajemství vlastního těsta

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
28. 07.
Út
hudba
20:00
English–friendly
30. 07.
Čt
hudba
20:00
English–friendly
31. 07.
hudba
20:00

FALL FROM EVEREST + Velkatlusta0 + Lighthouse Keeper

přesunutý koncert ze 13.3. v klubu Varšava
English–friendly

Srpen 2020

11. 08.
Út
hudba
20:00
English–friendly
16. 08.
Ne
hudba
20:00

Swans - PŘESUNUTO NA 17. 3. 2021

Pořádají Scrape Sound Inc., Silver Rocket a Divadlo Archa

Září 2020

01. 09.
Út
talkshow
19:30
08. 09.
Út
talkshow
19:30
09. 09.
St
hudba / literatura
20:00
PŘESUNUTO NA 6.11.2020
10. 09.
Čt
hudba / literatura
20:00
#Studovna
12. 09.
So
setkání
18:00

Setkání s Václavem Janoščíkem

místo konání: kavárna Plavky ve vstupním foyer divadla
VSTUP ZDARMA
12. 09.
So
divadlo
20:00
#Studovna
12. 09.
So
hudba
20:00

The Toy Dolls – PŘESUNUTO NA 11.09.2021

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
English–friendly
13. 09.
Ne
hudba
19:00
13. 09.
Ne
hudba
20:00
English–friendly
15. 09.
Út
talkshow
19:30
16. 09.
St
divadlo
20:00

Don Quijote

Divadlo Husa na Provázku / Miguel de Cervantes y Saavedra
18. 09.
divadlo
20:00

Gadžové jdou do nebe

Divadlo Husa na Provázku
přesunuto z 3.4.2020
19. 09.
So
setkání
16:00
19. 09.
So
divadlo
20:00

Gadžové jdou do nebe

Divadlo Husa na Provázku
přesunuto z 4.4.2020
21. 09.
Po
film / diskuze
19:00
VSTUP ZDARMA
English–friendly
22. 09.
Út
talkshow
19:30
23. 09.
St
hudba
20:00

Orchestr Berg – 20. narozeninová sezona

VYPRAVĚČI | … poezie, texty, hlasy
English–friendly
25. 09.
hudba
20:00
English–friendly
přesunuto z 28.5.2020
29. 09.
Út
talkshow
19:30
30. 09.
St
AV LIVE
20:00

NONOTAK presents Shiro AV live

Lunchmeat Festival
English–friendly

Říjen 2020

01. 10.
Čt
hudba
20:00

Virus protestu: Hudba 2020

Pavel Klusák, Karel Veselý, Aleš Stuchlý
03. 10.
So
literatura
20:00

EKG – O Lásce a Ohni

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
PŘESUNUTO Z 18.4.2020
04. 10.
Ne
literatura
20:00

EKG – O Lásce a Ohni

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
PŘESUNUTO Z 19.4.2020
05. 10.
Po
diskuze
16:00–18:00

ART GATE 2020 / Vol.2

Networkingové setkání s oborovou diskuzí
VSTUP ZDARMA
Rezervace nutná.
06. 10.
Út
talkshow
17:00
06. 10.
Út
talkshow
19:30
07. 10.
St
hudba
20:00
English–friendly
08. 10.
Čt
diskuze
18:30
VSTUP ZDARMA
10. 10.
So
přednáška
18:00

Hynek Medřický – Vliv světla na živé organismy

místo konání: kavárna Plavky ve vstupním foyer divadla
VSTUP ZDARMA
13. 10.
Út
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
#Studovna
14. 10.
St
divadlo
19:00

Petr Nikl - Žlutá tma

barevný melodram
#Studovna
Archa školám
16. 10.
tanec
20:00
English–friendly
17. 10.
So
AV performance
20:00

Vektroskop+

Signal Festival
18. 10.
Ne
AV performance
20:00

Vektroskop+

Signal Festival
20. 10.
Út
talkshow
19:30
21. 10.
St
divadlo
20:00

Naši – Studie rozhovoru o klimatické krizi

HaDivadlo / I. Buraj, P. Sterec, B. Karásek
22. 10.
Čt
divadlo
20:00

Vnímání

HaDivadlo / Ivan Buraj a kol.
23. 10.
dílna
10:00–13:00
Archa školám
25. 10.
Ne
hudba
20:00
English–friendly
27. 10.
Út
talkshow
19:30
29. 10.
Čt
divadlo
20:00
30. 10.
divadlo
20:00

Listopad 2020

01. 11.
Ne
performance
16:00
English–friendly
03. 11.
Út
talkshow
19:30
04. 11.
St
dílna
10:00–13:00
Archa.lab
Archa školám
05. 11.
Čt
hudba
19:30

Oslavy Mezinárodního dne Romů 2020 - Galavečer

Vaše vstupenky zůstávají nadále v platnosti.
06. 11.
hudba / literatura
20:00
07. 11.
So
hudba
20:00

The Crimson Marathon

pořádají: Prague Music Performance a Divadlo Archa
English–friendly
10. 11.
Út
talkshow
19:30
11. 11.
St
hudba
20:00

Tara Fuki - křest CD

Uvádí Divadlo Archa a Indies Production
13. 11.
hudba
20:00
English–friendly
Přesunuto ze 14.5.2020
14. 11.
So
hudba
20:00
English–friendly
Přesunuto z 15.5.2020
17. 11.
Út
talkshow
19:30
18. 11.
St

20:00

Festival AKCENT 2020

Mezinárodní festival dokumentárního divadla / 12.– 27. listopadu 2020
FESTIVAL AKCENT
19. 11.
Čt
multimédia / divadlo
19:00
Archa školám
20. 11.
divadlo
20:00
V rámci festivalu Akcent - s anglickými titulky
24. 11.
Út
talkshow
19:30
28. 11.
So
hudba
20:00
přesunuto z 27.5.2020
29. 11.
Ne
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Konec konců

přesunuto z 15.4.2020
30. 11.
Po
divadlo
20:00

Prosinec 2020

01. 12.
Út
talkshow
19:30
04. 12.
dílna
10:00–13:00
Archa.lab
Archa školám
08. 12.
Út
talkshow
19:30
09. 12.
St
hudba
20:00
14. 12.
Po
talkshow
19:30
15. 12.
Út
talkshow
19:30