Říjen 2021

14. 10.
Čt
výtvarné umění
19:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
14. 10.
Čt
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
Vstupné: základní 290 Kč / student & senior 190 Kč / ZTP 240 Kč. Předprodej Divadlo Archa a GoOut.cz

Ve spolupráci s festivalem SIGNAL a PrusaLab rozezní Divadlo Archa již čtvrté setkání umělců, kteří propojují svět digitálních a analogových medií. Vzájemný dialog tvůrců hudebních a vizuálních projektů přináší nová a neočekávaný sdělení. Živě hraná hudba versus piano ovládané robotickou rukou, programované mobilní objekty versus čirá fyzická improvizace, lasery versus paprsky “obyčejného” světla, akustická versus elektronická hudba. To vše je V E K T R O S K O P. Během čtyřdenního programu sestaveném Davidem Vrbíkem vystoupí Soňa Koutová, Tomáš Krivošík, Beata Hlavenková, Ondřej Skala (JTNB), Stanislav Abrahám, Leoš Hort (HRTL) a další.


VEKTROSKOP je oslavou audio-vizuální korelace, je setkáním trend-setterů a archeologů medií.
V rámci doprovodného programu festivalu Signal navážou umělci na červnové setkání, jehož tématem byla empatie a její možná umělecká pojetí v dnešní technologické společnosti. Špičkoví umělci jazzové, a taneční elektronické scény budou konfrontování účinkováním programovaných a robotických objektů.
Společným prvkem obou večerů bude kinetická socha Reflexe. Tento velký kinetický zrcadlový objekt je výsledkem otevřené výzvy Signal Calling, jejímž partnerem se v roce 2019 stal PrusaLab. Dvojice architektů Adam Cigler a Petr Vacek vytvořili počítačem ovládanou mobilní sochu, která úspěšně debutovala na Signal Festivalu před dvěma lety. V prosinci roku 2020 se socha stala součástí unikátního testovacího experimentu v Divadle Archa. V rámci covidového programu “Nehrajeme, tvoříme!” měli umělci možnost po několik dní zkoumat a testovat různé možnosti práce se světly, s precizním laserem a se zvukem generovaným sochou samotnou.

15. 10.

10:00–17:00

Signal Talks – Symposium

PLAN C: udržitelnost kulturního a uměleckého prostředí
VSTUP ZDARMA
SIGNAL FESTIVAL
15. 10.
výtvarné umění
10:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
15. 10.
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
16. 10.
So
výtvarné umění
19:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
16. 10.
So
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
17. 10.
Ne
výtvarné umění
19:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
17. 10.
Ne
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
18. 10.
Po
debata
16:30–18:00
19. 10.
Út
talkshow
19:30
21. 10.
Čt
hudba
20:00
přesunuto z 24.10.2020 a 17.4.2021
22. 10.
hudba
20:00
24. 10.
Ne
přednáška
18:30
English–friendly
24. 10.
Ne
hudba
20:00

The Crimson Marathon

pořádají: Prague Music Performance a Divadlo Archa
English–friendly
26. 10.
Út
talkshow
19:30
28. 10.
Čt
divadlo
20:00
FESTIVAL AKCENT
29. 10.
divadlo
20:00
FESTIVAL AKCENT
30. 10.
So
hudba
20:00

Japan Unlimited

Naoko Kikuchi, Suizan Lagrost, Monika Knoblochová, Kimei Matvija

Listopad 2021

01. 11.
Po
hudba
20:00
English–friendly
02. 11.
Út
talkshow
19:30
03. 11.
St
hudba
20:00

Tara Fuki - křest CD / přesunuto na 2.3.2022

Uvádí Divadlo Archa a Indies Production
přesunuto z 11.11.2020 a 31.3.2021
05. 11.
hudba
20:00

Alternativa meets Heartnoize

Kevin Richard Martin & Pedro Maia – Frequencies For Leaving Earth AV
English–friendly
FESTIVAL ALTERNATIVA
06. 11.
So
hudba
17:00
07. 11.
Ne
hudba / literatura
20:00

EKG O Lásce a Dálkách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
08. 11.
Po
hudba / literatura
20:00

EKG O Lásce a Dálkách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
09. 11.
Út
talkshow
19:30
10. 11.
St
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
11. 11.
Čt
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
12. 11.
hudba
20:00

Festival Alternativa

Ana Fosca, Kapital Band 1, Raw Deal, Félicia Atkinson, BCAA System, Zangezi
English–friendly
13. 11.
So
hudba
16:00

Festival Alternativa

Jacob Kirkegaard, NYX, Maria W Horn
English–friendly
15. 11.
Po
talkshow
19:30
16. 11.
Út
talkshow
19:30
19. 11.
hudba
20:00
19. 11.
hudba
20:00
English–friendly
20. 11.
So
divadlo
17:00

Divadlo mnoha možností

NOC DIVADEL 2021
VSTUP ZDARMA
21. 11.
Ne
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
v češtině
22. 11.
Po
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v angličtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
English–friendly
uvádíme v angličtině
23. 11.
Út
divadlo
20:00

Hrubý domácí produkt / ZRUŠENO

Moving Station, Jiří Honzírek a kol.
FESTIVAL AKCENT
24. 11.
St
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
26. 11.
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
27. 11.
So
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
30. 11.
Út
talkshow
19:30

Prosinec 2021

02. 12.
Čt
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 18.12.2020 a 11.3.2021
03. 12.
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 25.4.2020, 19.12.2020 a 12.3.2021
04. 12.
So
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 26.4.2020, 20.12.2020 a 13.3.2021. Změna začátku na 20.00.
05. 12.
Ne
divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 27.4.2020, 21.12.2020 a 14.3.2021
07. 12.
Út
talkshow
19:30
08. 12.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Oko mečouna

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
09. 12.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Mečení okouna

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
10. 12.
hudba
20:00
English–friendly
11. 12.
So
divadlo
17:00

Cirkus Abrafrk

Daniil Charms, r. Anna Davidová / Divadlo Husa na provázku
pro děti od tří do tři sta třiceti tří let
11. 12.
So
divadlo
20:00

Pammrová/Březina

režie: Jan Frič / Divadlo Husa na provázku
pražská premiéra
12. 12.
Ne
přednáška
19:00

Dramaturgický úvod k představení Čerwuiš

rozhovor s Yvonnou Fričovou / Divadlo Husa na provázku
Vstup zdarma se vstupenkou na představení Čerwuiš
12. 12.
Ne
divadlo
20:00

Čerwuiš

D. Jařab, A. V. Frič / Divadlo Husa na provázku
pražská premiéra
12. 12.
Ne
divadlo
20:00

Chazarský slovník / ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENO

M. Pavić, J. Mikulášek, K. Menclerová / Divadlo Husa na provázku
14. 12.
Út
talkshow
19:30
16. 12.
Čt
hudba
20:00

Neočekávaná setkání 2

Jazz Dock Orchestra hraje novou hudbu mladých českých skladatelů
English–friendly
18. 12.
So
divadlo
20:00
20. 12.
Po
hudba
20:00
přesunuto z 27.5.2020, 28.11.2020 a 9.12.2020
21. 12.
Út
talkshow
19:30

Leden 2022

11. 01.
Út
talkshow
19:30
13. 01.
Čt
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
18. 01.
Út
talkshow
19:30
20. 01.
Čt
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights

Přesunuto ze 14.5.2020, 13.11.2020 a 29.5.2021. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
English–friendly
21. 01.
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights

Přesunuto z 15.5.2020, 14.11.2020 a 30.5.2021. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
English–friendly
25. 01.
Út
talkshow
19:30
26. 01.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Neohoblovatelný trs

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
27. 01.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Průnik množin

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
29. 01.
So
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
30. 01.
Ne
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová

Únor 2022

01. 02.
Út
talkshow
19:30
02. 02.
St
hudba
20:00
English–friendly
přesunuto z 31. 10. 2021
08. 02.
Út
talkshow
19:30
13. 02.
Ne
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
14. 02.
Po
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
15. 02.
Út
talkshow
19:30
22. 02.
Út
talkshow
19:30
23. 02.
St
divadlo
20:00
25. 02.
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
26. 02.
So
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v angličtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
English–friendly
uvádíme v angličtině
27. 02.
Ne
literatura
20:00

EKG O Lásce a Záhadách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
28. 02.
Po
literatura
20:00

EKG O Lásce a Záhadách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté

Březen 2022

01. 03.
Út
talkshow
19:30
02. 03.
St
hudba
20:00

Tara Fuki a M. Dvořáček: Motýlí křídla rozvlní Archu

uvádí Divadlo Archa a Indies Production
přesunuto z 11.11.2020, 31.3.2021 a 3.11.2021
08. 03.
Út
talkshow
19:30
15. 03.
Út
talkshow
19:30
17. 03.
Čt
performance / hudba
20:00

Piano Babylon

Nejtek - Hlavenková - Nikl
English–friendly
20. 03.
Ne
hudba
20:00

Maceo Parker

Pořádá ISAMAX s.r.o.
English–friendly
22. 03.
Út
talkshow
19:30
23. 03.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Přípustné obtěžování

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
24. 03.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Odolatelné lákadlo

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
29. 03.
Út
talkshow
19:30

Duben 2022

05. 04.
Út
talkshow
19:30
12. 04.
Út
talkshow
19:30
19. 04.
Út
talkshow
19:30
21. 04.
Čt
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
poslední reprízy
22. 04.
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
poslední reprízy
23. 04.
So
divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
poslední reprízy
26. 04.
Út
talkshow
19:30
27. 04.
St
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
28. 04.
Čt
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
29. 04.
hudba
20:00

HVOB

pořadatel: Selection

Květen 2022

01. 05.
Ne
literatura
20:00

EKG O Lásce a Pálavě

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
02. 05.
Po
literatura
20:00

EKG O Lásce a Pálavě

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
03. 05.
Út
talkshow
19:30
07. 05.
So
hudba
20:00

GusGus

pořádá Selection
přesunuto z 19.11.2021
09. 05.
Po
hudba
20:00
10. 05.
Út
talkshow
19:30
13. 05.
hudba
20:00

Van der Graaf Generator

Uvádí 10:15 Entertainment
přesunuto z 20.4.2020, 13.9.2020, 22.9.2021
17. 05.
Út
talkshow
19:30
18. 05.
St
hudba
20:00

Mitski (US), support: Sasami

pořádá fource
20. 05.
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
24. 05.
Út
talkshow
19:30
25. 05.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Jistota desetináhubku

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
26. 05.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Snímání posmrtných frekvencí

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
31. 05.
Út
talkshow
19:30

Červen 2022

07. 06.
Út
talkshow
19:30
14. 06.
Út
talkshow
19:30
16. 06.
Čt
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
21. 06.
Út
talkshow
19:30
28. 06.
Út
talkshow
19:30

Srpen 2022

05. 08.
hudba
20:00